طراحی سایت چیست؟

Website-Design-and-Development آنچه که امروزه بعنوان "طراحی سایت" از آن یاد می شود. دربردارنده مجموعه متنوعی از تخصص ها می باشد که از آن جمله می توان به برنامه نویسی ، گرافیک ، روانشناسی رنگ ، هاستینگ و دیتا ماینینگ اشاره نمود. البته بسته به نیازمندی های سفارش دهنده ممکن است نقش هر یک از این تخصص ها پررنگ تر و یا کمرنگ تر باشد. ایجاد یک سایت ممکن است در نگاه اول کار ساده ای به نظر بیاید اما در عمل فاکتورهایی مانند پایداری سایت، جذب مخاطب و شخصی سازی امکانات سایت نیاز به صرف تلاش و دانش بیشتر را اجتناب ناپذیر خواهد نمود.

فاکتورهای مهم در طراحی و پیاده سازی یک سایت

تلاش ما اهمیت قائل شدن به فاکتورهاییست که برای مشتریان مهم می­باشند. و بر این اساس اولویت های کاری در روند طراحی، پیاده سازی و اجرای وب سایت ها متناسب با بازخوردهایی که به مرور زمان از مشتریان دریافت میکنیم به صورت زیر تعیین شده اند:  

طراحی ریسپانسیو (واکنش گرا)

ریسپانسیو بودن یک سایت به معنای تطابق پذیر بودن آن با اندازه های مختلف مانیتورها و سخت افزارهای موجود می باشد. بعنوان مثال یک سایت باید قادر باشد ساختار خود را با اندازه های مانیتور یک لپ تاپ وفق دهد و در عین حال باید بتواند ساختار خود را با اندازه های تلفن های همراه هوشمند نیز وفق دهد. نگین نت همواره از طراحی های ۱۰۰% ریسپانسیو بهره می برد. responsive2

سئو (SEO)

این کلمه که مخفف عبارت Search Engine Optimization و به معنای بهینه سازی می باشد نماینده ی تمامی کارهاییست که در یک وب سایت به منظور افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو و به ویژه گوگل انجام می پذیرد. برای آنکه یک سایت سئوی خوبی داشته باشد گروه طراحی نگین امور زیر را انجام می­دهد:
  1. استفاده از عناوین title و کلمات کلیدی keywordمناسب
  2. استفاده از URLهای مناسب و معنادار Semantic URL
  3. استفاده از تکنیک های افزایش سرعت صفحات وبسایت
  4. ثبت گواهینامه بین المللی SSL
  5. استفاده از برنامه های تبادل کلیک (Hit Exchanger) (در صورت سفارش مشتری)
  6. ثبت تبلیغات در گوگل (در صورت سفارش مشتری)
  7. ثبت تبلیغات در سایتهای پذیرنده تبلیغات (در صورت سفارش مشتری)
البته توجه داشته باشیم که اثر فعالیتهای سئو میتواند ناپایدار هم باشد چرا که اگر یک سایت دارای مدیریت خوب نبوده و با محتوای قدیمی و ناکارآمد در جذب مخاطبانش مشکل داشته باشد به مرور دچار کاهش رتبه خواهد شد.  

تبلیغات گوگل

نگین نت در صورت تمایل مشتری می تواند از طریق مبادی معتبر اقدام به ثبت تبلیغات گوگل نماید. توجه داشته باشید که انجام این کار از طریق مبادی نامعتبر حتی ممکن است باعث کاهش رتبه سایت نیز باشد.  

ارائه خدمات تبادل کلیک

نگین نت یکی از معدود گروه هاییست که بر روی مسئله ی Hit Exchange فعالیت داشته و این بدان معناست که آمار بازدیدهای شما از دید گوگل هیچ گاه از مقداری که شما به ما سفارش می دهید کمتر نخواهد شد. این آمار بازدید به صورت غیرمتمرکز و بر روی دامنه بسیار وسیعی از آی پی ها اجرا می شود.  

چند زبانه بودن

در صورت نیاز مشتری به استفاده از بیش از یک زبان نگین نت به ازای هر زبان با اخذ ۴۰ درصد مبلغ قرارداد طراحی سایت این کار را انجام می دهد.  

اخذ نماد اعتماد الکترونیک

در صورتی که مشتری نیاز به درج نماد اعتماد الکترونیک در وب سایت خود را داشته باشد نگین نت می تواند در این زمینه همکاری لازم را با مشتری داشته باشد.  

راه اندازی درگاه پرداخت

درگاه پرداخت اینترنتی بیشتر در سایت هایی کاربرد دارد که بعنوان فروشگاه فعالیت دارند. فعالسازی و راه اندازی درگاه پرداخت یکی دیگر از اموریست که نگین نت آن را در فهرست فعالیتهای خود دارد.  

ارائه پنل پیشرفته آمار بازدیدهای سایت

در داشبوردی که به منظور تشریح آمار بازدیدهای سایت به مشتری ارائه می شود میزان بازدید از سایت با جزئیاتی از قبیل مناطق بازدیدکننده ها، سیستم عامل های بازدید کننده ها، تفکیک بازدیدکننده های جدید از تکراری، نمودار ماهانه ی بازدیدها و ... در اختیار قرار می گیرد.   analytics  

اخذ گواهینامه بین المللی SSL

اهمیت استفاده از این گواهینامه در وهله اول اینست که امنیت سایت بالا می رود اگرچه این موضوع برای همه ی صاحبان سایت اهمیت ندارد ولی برای برخی بسیار حیاتی می باشد. اما آنچه که استفاده از SSL را برای بیشتر مشتریان مهم می سازد این است که گوگل در رتبه دهی خود به سایت هایی که این گواهینامه را دارند رتبه بیشتری اختصاص می دهد.